Buďte odolní! Silná imunita díky správným denním návykům

Poslední dobou vášnivě diskutované téma. Imunita. Jak ji posílit? Jak být odolní, vyhýbat se viru, nemoci a špatné náladě?

IMUNITA

V imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti patogenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního prostředí organismu (virus, bakterie, nádorová buňka). A všude jinde se dočteme, že se posiluje vitamíny, dýcháním čerstého vzduchu a pravidelným pohybem. Tento recept však bohužel od lékaře často nedostanete. A proto jsme tu my.

NEJLEPŠÍM PŘÍTELEM SILNÉ IMUNITY JE POHYB

Každodenní pohyb, abych byla přesná. Nebavíme se o zvedání činek ani trénování na maraton. Ale pro tělo přirozený a každodenní pohyb je rozhodně bodem číslo jedna.
Ať už je to ranní rozcvička, odpolední procházka či večerní protažení. Ideálně spojené s pobytem na čerstvém vzduchu.
Už jste to slyšeli tisíckrát? Protože to dává smysl. Opravdu nikdo nic lepšího, než přírodu, pohyb a kvalitní stravu už nikdy nevymyslí 🙂

Pohyb na vzduchu je důležitou složkou našeho spokojeného života.

CO JE K DOSAŽENÍ ODOLNOSTI NEJDŮLEŽITĚJŠÍ?

Rozhodně to chce pravidelnost. Zařaďte do svého dne mini návyky, které vás donutí k většímu pohybu a protažení i během všedních dní. Nejen, že se vám uleví, zaktivujete a protáhnete svaly, šlachy a fascie, ale také se vám prokrví mozek. A to budete koukat, jaké nápady, myšlenky a inovace vám budou lítat hlavou. Pohyb totiž dokáže nejen ulevit tělu, ale také zaktivovat mozkové buňky a my jsme tak výkonnější, vědomější a bez bolesti.

K tomu přidejte vitaminy, které najdete v pestré a vyvážené stravě, přikrmte mozek pěknou knížkou namísto stresujících zpráv a základ dobré imunity je na světě.

TOTO VŠECHNO VÍTE, ALE PŘESTO MÁTE PROBLÉM DODRŽET PRAVIDELNOST?

S tím vám rádi pomůžeme! Denní dávku vitaminu C vám hlídat nebudeme, ale pravidelné cvičení je naše doména. Online lekce i zdravé 15minutovky, které vznikly v prvním lockdownu, jsou totiž od té doby vaším nejoblíbenějším produktem.
Online lekce probíhají 2x týdně (PO + ST v 19:00) a jsou opravdu návykové. Tento kurz vedou přímo školitelky metody FitPainFree Hana & Hanka Toufarovy. Obsahem každé lekce je kvalitní protažení a posílení konkrétních svalů, k tomu troška edukace o našem těle a především odborný dohled lektora i společná motivace ostatních účastníků. Pohodlné, jednoduché cvičení, při kterém se učíme vnímat naše tělo, naši bolest a jednotlivé svaly. Zapojte se do vědomého cvičení a aktivně se podílejte na budování svého zdravého těla.

Přidejte se na pravidelné lekce a žijte bez bolesti.

Pokud lekce nestíháte, nebo je na vás hodina moc, vyzkoušejte naše 15minutovky. Jsou to krátká videa, která jsou navržena tak, abyste si vytvořili každodenní zdravý návyk a kompenzovali tak špatné používání těla. Ať už je to sedavý způsob života, jednostranná zátěž nebo prostě moc práce, díky našim videím dopřejete tělu alespoň čtvrt hodiny denně a předejdete tak mnoha zdravotním problémům a bolestem.
15 cviků v 5 videích, tedy 3 cviky pro každý den. Detailní popis, jak cvik provádět správně, souvislosti a informace o svalech a pohybu. To vše, spolu s motivací od Hanky, která bude vaším průvodcem, nastaví vaše nové pohybové návyky a chuť na sobě dál pracovat.

Tak na co ještě čekáte? Běžte se projít, nakupte vitaminy a najděte si pohyb, který vás bude bavit. Dejte si čas na svoji mysl, zeptejte se sami sebe, co vám dává smysl a dodejtě tělu vše, co mu chybí. A pak už jen udržujte nastavené. Silná imunita totiž není stabilní, ta se neustále buduje.

Komentáře