CO JE FLEXI-BAR® ?

Originální kmitací tyč, která vám pomůže účinně bojovat s bolestmi zad. 

A nejen s nimi.

Flexi-bar současně posiluje svaly břicha, zad a svaly pánevního dna.

Skvělá posturální terapie.

Flexi-bar se úspěšně používá v lázních, na rehabilitacích, v nemocnicích, ve fitness a při domácím cvičení.

JAK FLEXI-BAR® NAŠE SVALY POSILUJE?

Zjednodušeně řečeno... jak Flexi-bar kmitá, vychyluje tělo z rovnovážné pozice. Musí se zapojit hluboké vrstvy břišních i zádových svalů, aby tělo této snaze o vychýlení odolávalo. Tak dochází k posilování.

FLEXI-BAR® VÁM POMŮŽE

zbavit se bolestí zad  

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

zlepšit stabilitu, kondici i sílu - platí pro všechny věkové kategorie

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

posílit současně záda, břicho, pánevní dno

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

posílit pánevní dno, odstranit inkontinenci

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

snížit riziko osteoporózy (tj. řídnutí kostí)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

zpevnit celé tělo
a odstranit svalové dysbalance

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CO A JAK FLEXI-BAR ŘEŠÍ

bolesti zad (krční, hrudní i bederní část)

Když Flexi-bar rozkmitáme, automaticky se aktivuje především střed těla. Celé tělo se musí zpevnit, aby odolávalo kmitání. Současně se posilují hluboké zádové a břišní svaly, svaly pánevního dna, ale i povrchové svaly - např. svaly na pažích. To je důvod, proč je Flexi bar tak úspěšný při řešení bolestí zad. Stačí 5-10 minut několikrát týdně. Vaše tělo se srovná a bolesti zmizí

inkontinenci (nechtěný únik moči)

Svaly pánevního dna tvoří misku v naší pánvi. Aby tato „miska“ dobře fungovala, potřebujete, aby byla ve správné pozici pánev. K tomu je potřeba mít správně posílené zádové svaly, svaly pánevního dna i břišní svaly. Naše tělo je propojený systém svalů a tak je potřeba s ním pracovat a nesoustředit se na jednu část. Flexi-bar současně posiluje všechny tyto svaly a proto je tak úspěšný při řešení inkontinence

potíže  meziobratlové ploténky

Meziobratlová ploténka (MO) je živena pouze difúzí vody a působí jako tlumič nárazů. Ve stoji i sedu na ni působí gravitace, je vytlačována voda z ploténky, ta se tím snižuje a má menší schopnost tlumit nárazy.

Při cvičení s Flexi-barem ve vzpažení dojde k nadlehčování jednotlivých obratlů, vzniká mezi nimi větší prostor a MO mají větší šanci nasát víc vody z okolí a lépe regenerovat.

bolesti ramen, zmrzlá / tuhá ramena

Bolesti ramen  a zmrzlé rameno i to jsou potíže, u kterých Flexi-bar pománá.

Při cvičení s Flexi-barem se zahřívají svaly paží, ramen, zad atd. Při pravidelném cvičení pak může docházet a dochází k postupnému  uvolnění nefunkčních struktur a k většímu rozsahu v oblasti ramenního kloubu. 

Je potřeba respektovat, co nám říká naše tělo acvičit pouze do bolesti.

osteoporózu

Cvičení s Flexi-barem je cvičení v tlaku a tahu (vychyluje nás ze stabilní pozice a zpětně na nás tlačí). Takové cvičení se doporučuje při osteoporóze. Při cvičení s Flexi-barem se zlepšuje hustota kostí a tím pádem kvalita kostí. Výrazně se snižuje riziko zlomenin. 
Je to léčba osteoporózy bez léků. Cvičení podporuje také metabolismus pro posílení kostí a svalů, zvyšuje se stabilita držení těla a rovnováhu. Je to výborná prevence pádů.

diastázu

K diastáze (rozestupu břišní stěny) může dojít z několika důvodů. Je to např. špatné pořadí posilování jednotlivých vrstev břicha nebo že se neposilujecelý střed těla současně, ale pouze jednotlivé svalové skupiny. Pro úspěšné řešení diastázy je nutné začít od nejvnitřnější vrstvy břicha a také současně posilovat celý střed těla. Flexi-bar umí zacílit na všechny tyto svaly současně. Proto doporučuje se k řešení diastázy.

artrózu, osteoartrózu

Při kmitání se zvětšuje tvorba synoviální tekutiny, která vyplňuje prostor mezi hlavicí a jamkou v kloubním pouzdru. Opakovanými kmity je jako by presovaná do kloubních ploch a dochází k jejich lepší výživě. Říct, že Flexi-bar vyléčí artrózu by  bylo chybné, ale můžeme říct, že může zpomalit nebo pozastavit artrotické změny v kloubech.

vadné držení těla

Oslabené svaly způsobují svalovou nerovnováhu a dochází k vadnému držení těla. Všechny naše svaly musí být správně posílené a protažené, protože naše tělo je jimi propojené od hlavy k patě. Nejobtížnější je posílit svaly středu těla tzv. „core“. Kmitání Flexi-baru automaticky aktivuje tyto svaly, které se posilují a napomáhají správnému držení těla.

urychluje zotavování svalstva po porodu

Pokud ženy rodily přirozeně (bez císařského řezu), je možné s Flexi-barem cvičit téměř okamžitě po porodu. Dochází pak k lepšímu zavinování dělohy a rychlému posilování svalů pánevního dna i vnitřních vrstev břicha, se kterými je nutné zpravu začít. Při špatném pořadí posilování jednotlivých vrstev břicha může dojít k diastáze - rozestupu břišní stěny.

posiluje svaly paží - především tricepů

Po celou dobu při cvičení s Flexi-barem jsou nejvíce zatěžované svaly středu těla a paže. Dochází k nečekanému bonusu - zpevňování tricepsů. Tyto svaly rychle ochabují a jejich povislé tvary trápí spoustu žen. S Flexi-barem je tomu jednou pro vždy konec. Už nemusíte říkat - mám "vlající svaly ". S Flexi-barem budete mít nádherné paže.

obezitu

Při cvičení s Flexi-barem jsou svaly ve stejné délce a mění se napětí v nich. Při tomto typu cvičení dochází k velkému a rychlému spalování. Navíc byl vyvinutý speciální typ Flexi-baru pro klienty s nadváhou – je tužší, protot je obtížnější ho rozkmitat. Dochází tak k velkému spalování i pokud tito lidé u cvičení sedí. Stoj nadměrně zatěžuje jejich klouby.

poruchy stability

Automatickou aktivací hlubokého stabilizačního systému (svaly středu těla) dochází ke zlepšování stability a rovnováhy. Pokud klienti Flexi-bar správně rozkmitají, zpevní se natolik, že mohou stát sami i když jinak nejsou schopni stát bez pomoci druhých nebo bez využití opory jako např. berlí.

Všechny uváděné účinky platí pouze pro originální náčiní Flexi-bar. 

Kmitací tyč Flexi-bar® je kvalitní německý výrobek

Velmi uznávaná německá příručka “Guter Rat” ohodnotila kmitací tyč Flexi-bar takto: Nejlepší léčbou přetrvávajících bolestí zad není masáž, ale zpevnění hlubokého svalstva pomocí cvičení s Flexi-barem.

FLEXI-BAR je původem rehabilitační náčiní. Pravidelné kmity příznivě působí na ochablé svalové skupiny a posiluje je.

Jedinečnost tohoto nářadí spočívá v tom, že současně posiluje svaly břicha, zad  a pánevního dna.

 

Pozor na plagiáty

Plagiáty - levné náhražky, nemají v lepším případě žádné účinky, v horším případě vám mohou např. vaše bolesti zad výrazně zhoršit.

 • nevytvářejí pravidelní kmitání
 • některé Jsou příliš měkké, takže nedávají žádný podnět vašim svalům a nic se tím pádem s nimi neděje, neposilují se
 • některé jsou příliš tuhé, máte problém tyč rozkmitat, mohou být nebezpečné pro vaši labilní páteř, v extrémním případě může dojít i k vyhřeznutí ploténky.
 • obsahují těžké kovy (např. olovo), které se přes pokožku mohou vstřebávat do těla

Společnost FitPainfree s.r.o. je výhradním dovozcem originálního náčiní do ČR a SK.

 • Pro rozvoj svalů je velmi důležité a nezbytné, aby tyč držela stabilní kmitočet. Ten vzniká speciálním výrobním postupem, který má patentovaný pouze originální Flexi-bar.
 • Originální náčiní koupíte pouze na našich stránkách.
 • Rozpoznávacím znakem je, že na konci Flexi-baru je nápis FLEXI-BAR.COM. To levnější napodobeniny nemají.

Zdravá záda, silné břicho, správně posílené svaly pánevního dna  i správné držení těla -  to vše díky jednomu náčiní.


Díky pravidelnému kmitání Flexi-baru zpevníte celé tělo a přitom budete v pohodě.
Pokud Flexibar přestane kmitat, dá vám tím najevo, že vaše tělo nefunguje správně (např. špatně stojíte) a vy máte možnost se opravit.

Kmitáním se prohřívají a prokrvují svaly. Zrychluje se látková výměna a zlepšuje se zásobování kyslíkem a dalšími živinami.
Pro rozvoj svalů je velmi důležité a nezbytné, aby tyč držela stabilní kmitočet. Ten vzniká speciálním výrobním postupem, který má patentovaný pouze originální kmitací tyč Flexi-bar.

Cvičení s Flexi-barem je zábavné, užije si ho celá rodina.

TYPY FLEXI-BARů

Flexi-bar Standard

Flexi-bar Intensiv

Flexi-bar Athletic

Flexi-bar Kids

JAK CVIČIT S FLEXI-BARem ?

Při cvičení s Flexi-barem můžete střídat stoj, sed, leh na zádech, na boku i na břiše. To znamená, že máme na výběr spoustu pozic. To pak umožňuje, že s tímto náčiním tak mohou cvičit nejen zdraví jedinci, ale také
např. pacienti upoutaní na lůžko nebo vozíčkáři.

Při cvičení s Flexi-barem jsou nejjednodušší  pozice, při kterých ležíte, sedíte nebo stojíte. Obtížnější jsou cviky, kdy
přidáte pohyb nohou, balanční pozice apod. V těchto náročnějších pozicích se budete rychleji zahřívat, vynaložíte
více energie na cvičení, zvýšíte ještě více stabilitu, rovnováhu i koordinaci.

Jednotlivé cviky a sestavy s Flexibarem jsou velice jednoduché a naučí se je prakticky každý. Ke cvičení s FLEXI-BARem nemusíte být vrcholovým sportovcem! Chce to jen udržet správný postoj a koncentraci k tomu, abyste FLEXI-BAR správně rozkmitali.

Rychlý návod, jak cvičit s Flexibarem:

 1. Držte tyč volně uprostřed madla jednou nebo oběma rukama. Ujistěte se, že nejste v křeči.

 2. Začněte velmi jemným kmitáním pro získání citu. Dbejte na to, aby kmitala tyč a ne vy.

 3. Zpočátku zastavujte tyč, kdykoli vám kmitání nejde. Nádech a výdech a začněte znovu. Nebojte, cit pro tento pohyb si osvojíte velmi rychle.

 4. Hlídejte si po celou dobu cvičení stažené lopatky směrem dolů k pasu.

 5. Pokud cvičíte ve stoji, stůjte pevně.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chcete vědět více o Flexi-baru?

Přidejte se k nám a pojďte na školení.

PRO KOHO JE FLEXI-BAR VHODNÝ ?

 • pro dospělé ženy i muže (červený Flexibar)
 • pro vrcholové sportovce (modrý/černý Flexi-bar)
 • pro rehabilitující pacienty (zelený/červený Flexibar)
 • pro seniory (zelený/červený Flexibar)
 • pro těhotné ženy pouze do 2.trimestru a ihned po porodu (červený)
 • pro děti (zelený Flexi-bar)

Červený FLEXI-BAR® Standard je nejprodávanějším typem Flexi-baru. Je určen pro začátečníky i pokročilé, ženy i muže. 

2 650 Kč

Chcete se naučit používat Flexibar přímo od profíků?
Kupte si výhodný balíček lekcí Flexi-bar + FitPainFree.

Cviky metody FitPainFree ještě znásobí účinky Flexi-baru. Budete překvapení a spokojení.

PŘEDNOSTI VIBRAČNÍ TYČE FLEXI-BAR

 • působí na lidské tělo bez použití elektrického proudu a magnetu
 • kmitáním se svalstvo se aktivuje mnohem rychleji a intenzivněji
 • trénují se také neaktivní svalové oblasti, jejichž činnost nelze ovlivnit vůlí a je potřeba příslušný podnět k tomu, aby pracovaly, (týká se např. např. hlubokých zádových svalů, nejvnitřnější vrstvy břišních svalů apod.) - ten jim dává Flexi-bar 
 • zlepšuje prokrvování svalů
 • podporuje výměnu látkovou
 • napomáhá rozpouštění usazenin a starých tkání a jejich vylučování spolu s dalšími toxiny přes lymfatický systém
 • urychluje rozvoj kloubní pohyblivosti, svalové síly, růst svalstva a koordinaci