KDYŽ FLEXI-BAR® POMÁHÁ

Nefunkční střed těla vám může způsobit bolesti beder, výhřezy ploténky, problémy s SI skloubením, inkontinenci apod.

Přečtěte si příběhy klientů, kterým Flexi-bar pomohl zlepšit zdravotní stav.

A máte-li také osobní zkušenost, podělte se o ni s námi!

" Milá paní Toufarová, flexi-bar je úplně úžasný! Propadla jsem jeho kouzlu já i maminka. Zabavila mi ho a nechce vrátit :-)). Protože bydlí na jiné adrese, musím si objednat ještě jeden."
Dana V., Znojmos Flexi-barem cvičí pravidelně doma
"Dobrý den, cvičím se studenkami PF UK v rámci volitelné TV. Většina děvčat se přihlásí proto, že chce vyzkoušet něco nového. K dispozici máme 10 flexi-barů, takže skupina je malá a mohu děvčata kontrolovat a opravovat. Při cvičení zdůrazňuji, že jde o cvičení zdravotní a až v druhé řadě o posilování vnějších svalů. Ohlasy na cvičení jsou kladné, děvčata mi říkají, že cvičení je pro ně zábavné a zároveň, že je nebolí záda, když dlouho sedí."
Hana K. asistentka na PF UK Praha
Cvičím s lidmi, kteří jsou nemocní Parkinsonovou nemocí. Parkinsonova nemoc je druhým nejčastějším progresivním neurodegenerativním onemocněním. Charakteristické jsou především problémy s pohybem těla - nejvíce s třesem a ztuhlostí. S flexi-barem jsem se seznámila na semináři a zaujala mě poznámka, že cvičení s tímto náčiním pomáhá i u neurologických onemocnění, např. i u Parkinsonovy nemoci. Paradoxně totiž kmitání tyče a tím zpevnění hlubokého stabilizačního systému udržuje pod kontrolou dřívější samovolný třes. Není jednoduché však pořídit vibrační tyče pro tak početnou skupinu. Řešení se však našlo. Ve Zlíně získal oddíl České asociace Sportu pro všechny grant od Statutárního města Zlína na pořízení 30 ks tyčí s podmínkou, že je poskytnou i jiným organizacím, které se věnují nemocným či seniorům. Cvičení s flexi-bary se ve Zlíně věnuje hlavně Dana Červinková, která nám zapůjčení tyčí zprostředkovává a také s nemocnými cvičí na ozdravných pobytech. My ve zlínském klubu máme zatím jenom 5 vlastních tyčí adarem jsme dostaliFlexi-bar i od dr. Toufarové. Děkujeme. A jaké máme výsledky? Nepoužíváme tyče ještě tak dlouho, abychom mohli uvést podrobnější zhodnocení. V každém případě už po jedné hodině tohoto cvičení jsou nemocní schopni lépe držet rovnováhu, stát na špičkách, vzpřímit se. Věřím, že pravidelný trénink s tímto náčiním je pro nemocné s Parkinsonovou nemocí velmi účinný. Ideální by bylo, aby měli lidé tyč doma - to je však zatím hudba budoucnosti.
Ing. Zdenka Kymlová, předsedkyně a cvičitelka Parkinson klubu Zlín
Dobrý den paní Toufarová. Dostala jsem Flexi-bar jako dárek k Vánocům (bylo to mé přání). Cvičím s Vámi podle DVD, jsem spokojená a baví mě to. Těší mě, že už levá ruka pracuje téměř jako pravá. Jak říkáte, chce to čas a trpělivost.S pozdravem Věra
Věra Holopírková
Zdravím všechny příznivce flexibaru i ty, kteří se s touto cvičební pomůckou ještě nesetkali. Rádá bych se s vámi podělila o moji zkušenost, jak mi flexibar pomohl. V roce 2018 jsem prodělala operaci, při které mi byla odstraněna děloha a vejcovody. Ve většině případech po této operaci následuje další operace pro podporu močového měchýře, aby nedocházelo k úniku moči. Hanka mi v tu dobu nabídla flexibar, že cvičení s ním pomáhá zpevnit svaly pánevního dna. Abych se případně další operaci vyvarovala, tak jsem si flexibar pořídila a hned jak to bylo možné, začala po operaci s touto pomůckou pravidelně cvičit. Můj gynekolog mi po roční kontrole sdělil, že u mne došlo k velkému zlepšení, tudíž není potřeba další operace. Byl potěšen, když jsem mu oznámila, že pravidelně cvičím a řekl mi, že mám s cvičením pokračovat i nadále. Neberte moji zkušenost jako reklamu na flexibar, nýbrž jako dobrou radu, že cvičení má smysl. Jen je někdy těžké se donutit.:-) Lenka
Lenka Šebestoválektorka, milovnice Flexi-baru

PŘEČTĚTE SI

článek o náčiní Flexi-bar na portálu PrimaŽena
"Ve cvičeni s Flexi-barem pokračuji a platí Vaše slova - i přes mou nepříznivou diagnózu opravdu nemám pocit nějakého diskomfortu. Každý den je znát mírné zlepšení, jakási větší jistota a tak jsem zvědavá na výsledky s odstupem delšího času. Rozhodně již teď mohu potvrdit, že cviky s Flexi-barem mi od bolesti zad pomohou lépe a s delším efektem než klasické rehabilitační cvičení."
Jana M., 49 letjiž po druhé na léčení v rehabilitečním ústavu Kladruby

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Dobrý den, paní Toufarová, Flexi-bar a já .. začalo to pádem na sjezdovce v Civettě v Itálii. Roztříštěné rameno, operace a rehabilitace. Výborná fyzioterapeutka mi dala do ruky Flexibar, když jsem nezvládala ještě skoro nic. Vše o cvičení jsem si našla na Vašich stránkách. Můj první flexibar mi "zabavil" kamarád důchodce rekreující se přes léto v Chorvatsku. Je mu cca 70 roků, rekreačně hraje tenis, občas jezdí na kole a plave. Podle jeho slov je flexibar nenáročný na čas, prostor a vynaloženou energii - prostě pro radost. Objednala jsem si nový ..... Objevili ho u nás moji rodiče / 73, 74 roků /. Táta má problémy s klouby v souvislosti s boreliózou, máma má kloubní problémy odpovídající věku. Zkusili si zakmitat - a zase jsem bez flexibaru. Rameno mám dnes po dvou operacích relativně v pořádku určitě i díky cvičení s flexibarem. Takže mi nezbylo, než si objednat další. Třeba mi už zůstane, nebo se ozvu znovu. Přeji hodně spokojených aktivních uživatelů.
Zora W., Zábřeh
Naše centrum se zabývá cvičením s Flexi-barem od listopadu 2006. Pokud jsou na lekci senioři a méně pohybliví a začínající klienti, cvičíme na poklidnou relaxační hudbu. Pokud přijdou maminky po porodu a zdatnější klientky, cvičíme na svižnější hudbu. Zájem je rok od roku větší a naše klientela se neustále rozrůstá. V roce 2007 navštěvoval lekce cvičení v Boru 15-ti letý chlapec po autonehodě, na kterého cvičení působilo velice blahodárně. Ohlasy na cvičení jsou kladné, děvčata mi říkají, že cvičení je pro ně zábavné a zároveň, že je nebolí záda, když dlouho sedí."
Vilemina M.majitelka ENERGY CENTRA v Tachově
S flexi-barem cvičím pravidelně a také využívám krátká videa na webových stránkách. Bez přehánění můžu říct, že jsem se zbavila bolesti bederní páteře a také jsem si napravila oblast páteře pod lopatkami. Měla jsem období, kdy jsem kratší dobu s flexi-barem necvičila a všimla jsem si, že se mně prověřuje břicho pod pupíkem. Tak jsem se zase vrátila ke cvičení s flexi-barem a vše se zase spravilo. I když do těla nevidíme, svaly se tam opravdu “nějak” zpevní. Výsledky kmitání s flexi-barem jsou prostě viditelné.
Ivana Vališová, Brnodlouholetá klientka Flexi-baru
Dobrý den paní Toufarová, rád bych se s Vámi podělil o zkušenost s flexi-barem. Již delší dobu jsem měl potíže s bolením zad v bederní oblasti a to již v takové míře, že jsem nemohl bez velké bolesti unést v ruce ani lehčí zátěž. Po návštěvě lékaře jsem absolvoval léčbu medikamenty i léčebnou rehabilitaci. Vše bez valných výsledků. Toto období trvalo necelé dva roky. Jednou, když jsem si povídal o těchto mých problémech se svým známým, doporučil mě cvičení s flexibarem. Prý měl podobné problémy a rehabilitační sestra ho naučila s flexi-barem cvičit, a když prý cvičí aspoň jednou až dvakrát týdně nemá se zády problémy. Přiznám se, že jsem k jeho radě byl trochu skeptický a proto jsem nereagoval. Ovšem potíže neustupovali a já si uvědomil že musím vyzkoušet úplně všechno, protože přeci nemohu být až do smrti takto nefunkční. Našel jsem si na internetu všechny potřebné informace o flexibaru a po té jej zakoupil i s návodem na cvičení. Po prvním cvičení jsem měl příjemný pocit takového zpevnění trupu. Během týdne mě pomalu začaly bolesti zad opouštět a do měsíce mě záda přestaly bolet úplně. S flexibarem cvičím pravidelně 3krát až 5krát týdně a jsem nadmíru spokojen, protože jsem se díky tomu mohl vrátit ke všem činnostem jak sportovním tak pracovním jako před tím. Doporučuji všem, kdo mají problémy s páteří zbytečně neodkládat cvičení s flexi-barem jako já.
Josef R.živnostník

UŽ S FLEXI-BARem CVIČÍŠ  A CVIČENÍ TI POMOHLO?

PODĚL SE S NÁMI O SVŮJ PŘÍBĚH A POMOZ TAK DALŠÍM KLIENTŮM
V BOJI PROTI BOLESTEM ZAD!

Červený FLEXI-BAR® Standard je nejprodávanějším typem Flexi-baru. Je určen pro začátečníky i pokročilé. 

FLEXI-BAR® Standard si vybírá 95% kupujících.