Flexi-bar® pomáhá Česku

Flexi-bar® (originální kmitací tyč) se v Česku prodává dlouhá léta. Našel uplatnění na rehabilitacích, v nemocnicích a ve skupinových lekcích ve fitness centrech. Nenáročné skladování a v podstatě nezničitelnost z něj udělala domácího mazlíčka.

Doporučují ho lékaři i fyzioterapeuti. Spousta jiných fitness pomůcek, které spatřily světlo světa v stejné době jako Flexi-bar, už dávno zapadla, ale Flexi-bar se stále drží v oblibě. A stále udivuje svojí komplexností.

Znovu a znovu se lidé zpočátku diví, jak je to možné, že má blahodárné účinky v tolika odlišných oblastech - když bolí krční, hrudní i bederní část páteře, při inkontinenci, při špatném držení těla, osteoporóze, zotavování svalstva po porodu, obezitě, při potížích s meziobratlovými ploténkami, při nestabilitě vazů a šlach, tzn. kolena, kotníky, krční obratle, atd., dále při pooperačních potížích s rameny, jako např. po natržení rotátorové manžety, vykloubení ramene, zmrzlém ramenu, pomáhá těm, kteří trpí Parkinsonovou chorobou, apod..

Pozor, mluvíme o originálním náčiní Flexi-bar, ne o levných náhražkách, které v lepším případě nemají žádné účinky, v horším případě vám mohou vaše potíže výrazně zhoršit.

 

Jak se Flexi-bar objevil v Česku?

Byla to všechno jen jedna velká „náhoda“.

Je to už hodně let. Byla jsem na sportovním soustředění s dětmi u kamarádky. V rohu stály tři „nějaké tyče“ Na můj dotaz co to je, mi řekla, že to její závodnice dostaly jako odměnu na soutěži v zahraničí, ale že vlastně neví, co s tím. Když jsem tyč rozkmitala, okamžitě jsem cítila zpevnění celého těla, nejvíce břicha a zad. Jak se to jmenuje a kde se to dá koupit? To by bylo skvělé pro moje klientky ve fitku.

Pídila jsem se po informacích, až jsem se dozvěděla (internet byl tenkrát v plenkách), že se tahle vibrační tyč jmenuje Flexi-bar a výrobce je v Německu. Napsala jsem tam, že mám o koupi  Flexi-barů zájem. Jako odpověď přišla nabídka, že právě hledají dovozce do ČR. Mám zájem? Pokud ano, ať pošlu Business plan, mají i další zájemce, vše posoudí a rozhodnou se.

Být výhradním dovozcem se pro mne stalo výzvou. Výrobce ocenil moje znalosti, zkušenosti a vzdělání v oblasti sportu a fitness, moji představu o prodeji a propagaci, a naše firma se stala výhradním dovozcem do Flexi-barů ČR a SK.

Školení v Německu mne ještě více povzbudilo – co se s Flexi-barem dá všechno dělat. Flexi-bar je původem z rehabilitace a tak pomáhá při různých bolestech a zdravotních problémech. Ale má i další využití – fitka, domácí cvičení, školy …prostě velká paráda.

Tehdy jsem poprvé (já původem tělocvikář) zabrousila do oblasti rehabilitace, fyzioterapie. Když jsem později přednášela fyzioterapeutům, rehabilitačním pracovníkům a lékařům, byla to pro mě velká výzva. Představovala jsem Flexi-bar a přednášela o jeho účincích těm, které jsem měla do té doby na piedestalu. Před každým takovým školením o Flexi-baru jsem cítila mnohem větší nervozitu, než když jsem přednášela svým studentům na vysoké škole nebo školila jiná témata jako např. aerobik, bodystyling, cvičení na overballech, fitballech, aerobik pro děti atd. pro trenéry, lektory, učitele.

Nejtěžších na školení o Flexi-baru bylo vždy prvních několik minut na začátku, kdy jsem Flexi-bar krátce představovala. Když potom začali s Flexi-barem přítomní cvičit, tak jsem vždycky cítila, jak roztáli. Konečně totiž věděli, o čem je řeč. Jakmile Flexi-bar rozkmitáte, v drtivé většině  účinky okamžitě poznáte. Ucítíte, jak se vám zpevňuje břicho, záda, celý trup.

Hana Toufarová, hlavní školitel Flexi-baru pro ČR a SR