Jedno cvičení zatočí s bolestí zad i slabým břichem

Když se podíváte na dvě osoby – jedna stojí rovně a jedna křivě. Koho bude spíš něco bolet? Je vám asi jasné, že tu, které stojí křivě.

Aby nás nebolela záda, kolena, kyčle, ramena, bedra apod. musí být naše klouby a naše páteř ve správné pozici. A ty drží ve správné pozici svaly.

K naší fyzické pohodě potřebujeme cvičení, které cílí na povrchové svaly, ale také tzv. „core“. Je to soubor svalů uvnitř našeho těla a tvoří ho svaly pánevního dna, hluboké zádové svaly a nejvnitřnější vrstva břišních svalů a bránice.

Když tyhle svaly nefungují jako systém, dochází k takovým problémům, jako jsou bolesti beder, problémy s SI skloubením, výhřezy plotének, inkontinence apod.

Na posílení povrchových svalů je spousta možností, horší je to s těmi hlubokými vrstvami, protože je naší vůlí neumíme a nemůžeme ovlivnit. Když si řekneme, že chceme zatnout svaly na pažích nebo na noze, tak to dokážeme. Ale když si řekneme, že chceme zatnout hluboké vrstvy svalů okolo páteře, tak to nejde. K tomu potřebují naše svaly nějaký podnět.

A právě tento podnět k zapojení = k aktivaci = k posilování dává našim svalům kmitací tyč Flexi-bar. Dokáže současně posílit břicho, záda i pánevní dno. Šetříte čas i peníze, protože s jedním cvičením zacílíte na celé tělo.

Vibrační tyč Flexi-bar je vhodná pro zdravé jedince i rehabilitující, pro začátečníky i vrcholové sportovce. Každý cvičí vlastní silou, takže všichni mohou v podstatě cvičit stejné cviky. Je to skvělé cvičení i prevence zdravotních problémů.

Chcete více informací o Flexi-baru?

Napište do kolonky svůj email a my vám pošleme další informace o náčiní, které vám pomůže odstranit bolesti zad, inkontinenci (únik moči), bolesti krční páteře atd.