Zbavte se svých zdravotních potíží pomocí jediného a jedinečného náčiní.

Spokojení klienti jsou důkazem, že funguje.

Co z tohoto seznamu vás trápí?

 • bolesti zad, beder, esíčka
 • problémy s rameny, problémy s krční páteří
 • výhřezy ploténky
 • osteoporóza (řídnutí kostí)
 • inkontinence (únik moči)
 • diastáza (rozestup břišní stěny)
 • ochablé svaly paží, především triceps
 • nadváha....

Pokud se vás týkají některé potíže, vyjmenovaných potíží se můžete zbavit, když využijete jednoduchou techniku cvičení - kmitací tyč Flexi-bar.  Pokud se vás nic ze seznamu netýká, můžete s Flexi-barem cvičit v rámci prevence.

kmitací tyč Flexi-bar

Jedno jediné náčiní vám pomůže zbavit se potíží.

Jak je to možné?

Vibrační  tyč Flexi-bar působí na naše tělo tak, že ho kmitáním vychyluje z rovnovážné stabilní pozice. Dochází k automatickému zapojení svalů tj. k jejich posilování. 

posilují se především svaly středu těla

(známé zaké jako „core“ , správný název je hluboký svalový stabilizační systém). Jsou to zádové svaly, nejhlubší vrstva břišních svalů, svaly pánevního dna a bránice.

Jedinečnost Flexi-baru je v tom, že současně posiluje břicho, záda, svaly pánevního dna. Naše tělo je ve stálém tlaku a tahu proti kmitání tyče. Aby tomu odlalo, automaticky se zpevňuje a posiluje.

Příznivé účinky kmitání jsou známé už od 30. let minulého století. Všechno, co kmitá, žije. Vibrace se vyskytují v lidském těle celý život. Všechny buňky kmitají. Kde není kmitání, není život.

Proč naše tělo potřebuje kmitání

Rehabiltační náčiní Flexi-bar se úspěšně používá v nemocnicích,  na rehabiltacích, v lázních i při domácím cvičení.

Hlavními oblastmi, kde Flexi-bar pomáhá, jsou:

 • bolesti zad, obtíže s meziobratlovými ploténkami
 • inkontinence, zotavování svalstva po porodu
 • poranění ramen
 • osteoporóza, artróza
 • obezita
 • poruchy stability
 • ochablé svaly paží, především triceps

Zdá se vám to příliiš dokonalé? Naprosto chápu. Také jsem měla zprvu problém uvěřit - tolik různých věcí a stačí na to jedna kmitací tyč? Přes školení, anatomii a vlastní zkušenosti jsem postupně pochopila.

Hlavní síla Flexi-baru je v tom, že pomáhá stabilizovat svaly trupu a svaly okolo páteře, zlepšuje stabilitu a rovnováhu. Proto má vliv na tolik různých oblastí našeho těla. 

Flexi-bar

 • rehabilitační náčiní - působí na povrchové i hluboké svaly našeho těla
 • současně posiluje svaly pánevního dna, břišní a zádové svaly i paže
 • pomocí Flexi-baru rychle zvýšíte sílu, zlepšíte držení těla a stabilitu
 • pravidelné kmity příznivě působí na ochablé svalové skupiny

Flexi-bar byl primárně vyvinutý pro řešení bolestí zad. Vzhledem k tomu jak funguje a co všechno kmitáním ovlivňuje, našel uplatnění ve spoustě odlišných oblastí. 

Co a jak Flexi-bar řeší

bolesti zad (krční, hrudní i bederní část)

Když Flexi-bar rozkmitáme, automaticky se aktivuje především střed těla. Celé tělo se musí zpevnit, aby odolávalo kmitání. Současně se posilují hluboké zádové a břišní svaly, svaly pánevního dna, ale i povrchové svaly - např. svaly na pažích. To je důvod, proč je Flexi bar tak úspěšný při řešení bolestí zad. Stačí 5-10 minut několikrát týdně. Vaše tělo se srovná a bolesti zmizí

inkontinenci

Svaly pánevního dna tvoří misku v naší pánvi. Aby tato „miska“ dobře fungovala, potřebujete, aby byla ve správné pozici pánev. K tomu je potřeba mít správně posílené zádové svaly, svaly pánevního dna i břišní svaly. Naše tělo je propojený systém svalů a tak je potřeba s ním pracovat a nesoustředit se na jednu část. Flexi-bar současně posiluje všechny tyto svaly a proto je tak úspěšný při řešení inkontinence

osteoprorózu

Cvičení s Flexi-barem je cvičení v tlaku a tahu (vychyluje nás ze stabilní pozice a zpětně na nás tlačí). Takové cvičení se doporučuje při osteoporóze. Při cvičení s Flexi-barem se zlepšuje hustota kostí a tím pádem kvalita kostí. Výrazně se snížuje riziko zlomenin. 
Je to léčba osteoporózy bez léků. Cviení podporuje také metabolismus pro posílení kostí a svalů, zvyšuje se stabilita držení těla a rovnováhu. Je to výborná prevence pádů.

potíže s meziobratlovými ploténkami

Meziobratlová ploténka (MO) je živena pouze difúzí vody a působí jako tlumič nárazů. V estoji i sedu na ni působí gravitace, je vytlačována voda z ploténky, ta se tím snižuje a má menší schopnost tlumit nárazy.

Při cvičení s Flexi-barem ve vzpažení dojde k nadlehčování jednotlivých obratlů, vzniká mezi nimi větší prostor a MO mají větší šanci nasát víc vody z okolí a lépe regenerovat.

vadné držení těla

Oslabené svaly způsobují svalovou nerovnováhu a dochází k vadnému držení těla. Všechny naše svaly musí být správně posílené a protažené, protože naše tělo je jimi propojené od hlavy k patě. Nejobtížnější je posílit svaly středu těla tzv. „core“. Kmitání Flexi-baru automaticky aktivuje tyto svaly, které se posilují a napomáhají správnému držení těla.

bolesti ramen, zmrzlá ramena

Flexi-bar při cvičení držíte v rukou, nejvíc vibrací se přenáší do svalů středu těla, paží a ramen. Po celou dobu při cvičení s Flexi-barem jsou paže i ramena nejvíce prohřátá, lépe se pak protahují svaly okolo ramen a snadněji se zvětšuje rozsah kloubu. Tím se zlepšuje jejich funkčnost a mizí bolesti.

diastázu

K diastáze (rozestupu břišní stěny) může dojít z několika důvodů. Je to např. špatné pořadí posilování jednotlivých vrstev břicha nebo že se neposilujecelý střed těla současně, ale pouze jednotlivé svalové skupiny. Pro úspěšné řešení diastázy je nutné začít od nejvnitřnější vrstvy břicha a také současně posilovat celý střed těla. Flexi-bar umí zacílit na všechny tyto svaly současně. Proto doporučuje se k řešení diastázy.

artrózu, osteoartrózu

Při kmitání se zvětšuje tvorba synoviální tekutiny, která vyplňuje prostor mezi hlavicí a jamkou v kloubním pouzdru. Opakovanými kmity je jako by presovaná do kloubních ploch a dochází k jejich lepší výživě. Říct, že Flexi-bar vyléčí artrózu by  bylo chybné, ale můžeme říct, že může zpomalit nebo pozastavit artrotické změny v kloubech.

urychluje zotavování svalstva po porodu

Pokud ženy rodily přirozeně (bez císařského řezu), je možné s Flexi-barem cvičit téměř okamžitě po porodu. Dochází pak k lepšímu zavinování dělohy a rychlému posilování svalů pánevního dna i vnitřních vrstev břicha, se kterými je nutné zpravu začít. Při špatném pořadí posilování jednotlivých vrstev břicha může dojít k diastáze - rozestupu břišní stěny.

obezitu

Při cvičení s Flexi-barem jsou svaly ve stejné délce a mění se napětí v nich. Při tomto typu cvičení dochází k velkému a rychlému spalování. Navíc byl vyvinutý speciální typ Flexi-baru pro klienty s nadváhou – je tužší, protot je obtížnější ho rozkmitat. Dochází tak k velkému spalování i pokud tito lidé u cvičení sedí. Stoj nadměrně zatěžuje jejich klouby.

posiluje svaly paží - především tricepů

Po celou dobu při cvičení s Flexi-barem jsou nejvíce zatěžované svaly středu těla a paže. Dochází k nečekanému bonusu - zpevňování tricepsů. Tyto svaly rychle ochabují a jejich povislé tvary trápí spoustu žen. S Flexi-barem je tomu jednou pro vždy konec.

poruchy stability

Automatickou aktivací hlubokého stabilizačního systému (svaly středu těla) dochází ke zlepšování stability a rovnováhy. Pokud klienti Flexi-bar správně rozkmitají, zpevní se natolik, že mohou stát sami i když jinak nejsou schopni stát bez pomoci druhých nebo bez využití opory jako např. berlí.

Při prvním setkání s Flexi-barem žasnou i odborníci. Flexi-bar je malý (spíš velký) zázrak rehabilitace.

Cvičení s Flexi-barem

 • nemá žádné vedlejší účinky
 • je vysoce účinné
 • neinvazivní
 • oceníte jednoduché a pohodlné používání náčiní

Moje setkání s Flexi-barem

U kamarádky trenérky jsem před léty objevila "jakousi kmitací tyč", kterou její závodnice dostaly jako odměnu na závodech v zahraničí. Cvičení s ním mne zaujalo, protože jsem cítila, že se okamžitě aktivují břišní a zádové svaly.

Chtěla jsem kmitací tyče pro klientky do fitka. Internet byl tenkrát v plenkách a trvalo, než jsem se dopátrala co to je a kde to koupím. Zjistila jsem, že náčiní se jmenuje Flexi-bar a vyrábí se v Německu. Spojila jsem se s výrobcem a stala jsem se výhradním dovozcem Flexi-baru pro ČR a SK.

Na školení v Německu jsem zírala, na co všechno Flexi-bar dokáže zacílit a s čím umí pomoct. Cítila jsem, že TO JE ONO.

Postupem času jsem poznávala víc a pochopila jsem princip fungování Flexi-baru. Došlo mi, proč Flexi-bar tak skvěle pomáhá.

Jmenuji se Hana Toufarová

Celý život pracuji v oblasti tělesné výchovy, sportu a vzdělávání v této oblasti. Pracovala jsem jako odborná asistentka na dvou vysokých školách, jako lektorka ve vlastním fitness centru, jsem trenérka 3násobných mistryň světa.

Dnes se věnuji už jen práci s klienty, vzdělávání odborníků,  přednáším na lékařských kongresech, představuji Flexi-bar na rehabilitacích, v lázních atd.  v rámci rehabilitačních metod, které pomáhají odstraňovat zdravotní problémy klientů.

Pomáhám klientům odstraňovat jejich bolesti pomocí Flexi-baru a také pomocí rehabilitační metody FitPainFree. Cítím, že proto jsem zde.

Typy Flexi-barů

FLEXI-BAR se skládá z tyče vyrobené ze sklolaminátu, 2 koncových závaží a držadla zhotoveného z polyuretanu.  Vibrační tyč je vyrobena speciálním postupem, aby bylo dosaženo pravidelného kmitání. To je záruka správného posílení svalů.

Všechny Flexi-bary jsou z jednoho kusu materiálu, 150 cm dlouhé a váží cca 800 gramů.

Flexi-bar Standard

červený Flexi-bar je nejprodávanější typ

Flexi-bar Intensiv

modrý Flexi-bar byl vyvinutý speciálně pro léčbu obezity

Flexi-bar Athletic

černý Flexi-bar je nejobtížnější rozkmitat

Flexi-bar Kids

zelený Flexi-bar je menší a tenší než ostatní typy

Jak vybrat vhodný typ Flexi-baru

Flexi-bar je velice populární pro svoji univerzálnost. Jednotlivé cviky a sestavy jsou velice jednoduché a naučí se je prakticky každý. Flexi-bar poskytuje vynikající trénink všem věkovým i výkonnostním skupinám.

 • lázně, rehabilitace, nemocnice - zelený, červený
 • začátečníci ženy i muži - červený 
 • rehabilitující pacienti - zelený/červený 
 • senioři - zelený/červený 
 • těhotné ženy pouze do 2.trimestru a ihned po porodu - červený 
 • vrcholoví sportovci - modrý/černý 
 • děti cca do 10 roků - zelený 
 • redukce váhy - modrý 

Důležité je udržet správný postoj a koncentraci k tomu, abyste Flexi-bar správně rozhýbali a velice rychle pocítíte jeho účinky. Stejnými cviky lze trénovat a zvyšovat sílu, vytrvalost, pohyblivost a koordinaci.

V jakých pozicích můžete cvičit?

ve stoji

v sedu

v lehu

Jak se cvičí s Flexi-barem

Je to tak jednoduché, že NEMŮŽETE UDĚLAT CHYBU. A my  vám k tomu dáme skvělý návod.

Já vím, je obtížné si to představit. Kdybych vám řekla jízda na kole, tak víte, o co jde... ale kmitací tyč? Podívejte se na video  a získáte lepší představu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Svaly středu těla, správné držení těla a bolesi zad - to vše spolu velmi úzce souvisí

Kmitací tyč Flexi-bar® je kvalitní německý výrobek.

Velmi uznávaná německá příručka “Guter Rat” ohodnotila cvičební tyč Flexi-bar takto: Nejlepší léčbou přetrvávajících bolestí krku a zad není masáž, ale zpevnění hlubokého svalstva pomocí cvičení s tyčí Flexi-bar”.“

Všechny uváděné účinky platí pouze pro originální náčiní Flexi-bar. Plagiáty - levné náhražky, nemají v lepším případě žádné účinky, v horším případě vám mohou vaše potíže výrazně zhoršit.

Pozor na plagiáty

 • nevytvářejí pravidelní kmitání
 • některé Jsou příliš měkké, takže nedávají žádný podnět vašim svalům a nic se tím pádem s nimi neděje, neposilují se
 • některé jsou příliš tuhé, máte problém tyč rozkmitat, mohou být nebezpečné pro vaši labilní páteř, v extrémním případě může dojít i k vyhřeznutí ploténky.

Originální náčiní koupíte pouze na našich stránkách. Rozpoznávacím znakem je, že na konci Flexi-baru je nápis FLEXI-BAR.COM. To levnější napodobeniny nemají.

 

Flexi-bar není vhodný při

 • těhotenství od 2. trimestru
 • akutních pooperačních a akutních zánětlivých stavech
 • akutní fázi artrotických bolestí kloubů
 • závažných srdečních a oběhových obtížích (např. extrémně vysoký krevní tlak)

Při závažných zdravotních potížích doporučujeme nejdříve konzultaci s lékařem.

©2022 FitPainFree, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.