JAK SE FLEXI-BAR POUŽÍVÁ?

Jednotlivé cviky a sestavy s Flexibarem jsou velice jednoduché a naučí se je prakticky každý. Ke cvičení s FFLEXI-BARem nemusíte být vrcholovým sportovcem! Chce to jen udržet správný postoj a koncentraci k tomu, abyste FLEXI-BAR správně rozkmitali. Zpočátku je důležité skloubit koordinaci FLEXI-BARu a paží.

Při cvičení s Flexi-barem můžeme používat stoj, sed, leh na zádech, na boku i na břiše. To znamená, že máme na výběr spoustu pozic. To pak umožňuje, že s tímto náčiním tak mohou cvičit nejen zdraví jedinci, ale také např. pacienti upoutaní na lůžko nebo vozíčkáři.

Také pro ně jsou pak tyto cviky velkým přínosem v rámci posilování svalů zad, břišních svalů a paží. Při cvičení s Flexi-barem jsou nejednodušší  ty pozice, při kterých ležíte, sedíte nebo stojíte. Obtížnější jsou cviky, kdy přidáte pohyb nohou a pak také balanční pozice. V těchto polohách se budete rychleji zahřívat, vynaložíte více energie na cvičení, zlepšíte si stabilitu, rovnováhu i koordinaci.

KE SPRÁVNÉMU CVIČENÍ DOMA POMŮŽE VIDEO

se základními cviky, dle kterého cvičí stovky spokojených uživatelů napříč republikou. PeadDr. Hana Toufarová natočila základy cvičení s Flexi-barem, abyste jej mohli využívat v pohodlí domova.

Rychlý návod, jak cvičit s Flexibarem:

  1. Držte tyč volně uprostřed madla jednou nebo oběma rukama. Ujistěte se, že nejste v křeči.

  2. Začněte velmi jemným kmitáním pro získání citu. Dbejte na to, aby kmitala tyč a ne vy.

  3. Zpočátku zastavujte tyč, kdykoli vám kmitání nejde. Nadýchněte se a začněte znovu. Nebojte, cit pro tento pohyb si osvojíte velmi rychle.

  4. Hlídejte si stažené lopatky směrem dolů k zadku po celou dobu cvičení.

  5. U cviků ve stoje stůjte pevně a pokud možno se nehýbejte.

Máte dotaz k používání FLEXI-BARu? Zeptejte se nás.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.