Zasloužíte si originál nebo Vám stačí levná napodobenina?

Nedávno jsem dostala email od pána, který chtěl, abych mu poradila. Bolí ho záda, má problém vstát z postele a na rehabilitaci slyšel o Flexi-baru. Cena se mu ale zdála trochu vysoká a tak se rozhodl, že si koupí levnější náhradu. Začal s ní cvičit, ale nejen, že ho záda nepřestala bolet, ale ze cvičení ho navíc brní ruce. Chtěl radu, co s tím. Dělá snad něco špatně?
Bohužel jsem mu musela napsat, že ano. Chybu udělal, už když si koupil plagiát. Není to totiž poprvé, co jsem se s takovým případem setkala. Levné napodobeniny tyto a jim podobné problémy způsobují. Proč? Nejsou ze správného materiálu. Je to jenlevná náhrada – hlavně, aby to vypadalo stejně. Ale účinky? Ty jsou jiné. Mnohdy žádné. Navíc mohou působit uvedené zdravotní problémy – brní z nich ruce, bolí záda, nejde s ním cvičit.
Každé rozhodnutí má svoje pro a proti. Pokud si koupíte nekvalitní obuv a půjdete na dlouhou túru, s velkou pravděpodobností nejen, že z výletu nebudete mít ten správný pocit a radost, ale asi si i zničíte nohy.
Spousta lidí si přichází koupit Flexi-bar k nám do AC Fitness. A tam občas slyším – no jo, to je jiný pocit. Ano, teď cítím, že se mi na zádech něco děje, že mi tělo pracuje. To je příjemné cvičení. Supr. No to za tu cenu stojí. Tak to je velký rozdíl. apod.  Hodně z lidívyzkoušelo plagiáty, ale po vyzkoušení originálního výrobku už cenu neřeší. Pochopí, kde je rozdíl a rádi za kvalitu zaplatí. A to se rozhodně vyplatí, protože se zbaví svých zdravotních problémů jako jsou např. bolesti zad, bolest krční páteře. inkontinence, posílí si břicho, záda, paže, svaly pánevního dna apod. A navíc – ještě ušetří za léky proti bolesti.
A nakonec – co je vysoká cena? Kolik dáte za boty? A jak často si je kupujete? Základní typ Flexi-baru stojí 2190 Kč a máte ho do konce života. Boty také? Naše rozhodnutí jsou vždy o tom, jak si vážíme sami sebe a o našich prioritách. My můžeme poradit, říct svůj názor, sdělit potřebné informace, ale rozhodnout se musí každý sám.

Toufarová Hana

Více jak 20 let pracuji jako lektorka, trenérka a školitelka v oblasti tělesné výchovy a fitness.

Komentáře