Kvalita originální kmitací tyče Flexibar

Během života se téměř 80 % dospělé populace setká s bolestmi zad. Patříte mezi ně? Bolí vás záda? Chvíli to vydržíte a po čase už prášky, „zaručené“ rady a recepty nechcete a řeknete si: „DOST. Zbavím se bolestí. Chci pro sebe něco rozumného udělat, investovat peníze, čas a energii.“ A tak začnete sbírat informace.

Na internetu určitě narazíte na nejrůznější náčiní a mezi nimi budou různé „kouzelné hůlky, kmitací tyče“, které mají pomoct. Některé z nich určitě pomohou. Posilují totiž ty svaly okolo páteře a drží tak páteř a pánev ve správné poloze. Pokud jsou tyto svaly slabé, bývá to jedna z příčin bolestí zad.

Vibračních tyčí je mnoho druhů a typů a za různé peníze. Kdo se v tom má vyznat? Možná máte mírný zmatek v tom, co vlastně koupit. Mělo by to být levné, kvalitní a mělo by to fungovat. Levné to může být. Ale bude to pak fungovat? Znáte to – nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci, nebo kdo kupuje levně, kupuje dvakrát.

Ano, vím, že některé věci, které v našem životě potřebujeme, nemusí být drahé, a přesto fungují dobře. Např. ponožky nemusí stát 600 Kč, aby splnily svůj účel. Ale pokud se bavíme o kmitacích tyčích, zde platí, že pouze značka je známkou kvality. Jako dovozce originálních Flexi-barů – což je jediná záruka kvality a úspěchu cvičení – vím, co prodáváme, jak to funguje a proč. Jsme schopní poradit při výběru toho správného typu, známe cviky pro začátečníky i pokročilé, předáváme zkušenosti a znalosti na školeních. To nikdo z těch, kteří prodávají plagiáty, nedělají. Proč? Buď problematiku neznají nebo jim za to klienti nestojí. Chtějí jen prodat. Nebudují dlouhodobější vztahy a důvěru.

Levnější napodobeniny Flexi-baru (pozor – mohou mí hodně podobné názvy jako např swing bar, flex bar ..) prostě nefungují – nemají správnou frekvenci kmitání, což je základní požadavek na to, aby tyč dávala správné podněty a cvičení mělo požadované účinky na dané svalové skupiny. Jednoduše řečeno, potřebujete pravidelné kmitání po celou dobu cvičení. Ne nějaké trhané pohyby, protože ty vám mohou uškodit.

A právě takto nejrůznější napodobeniny fungují. Neumí pravidelně kmitat, cvičení je nepříjemné a vy si s nimi můžete spíše ublížit a ničemu nepomůžete. Jsou to levné napodobeniny něčeho, co je výborná věc (tedy Flexi-baru), ale ony samy jsou bez účinku. Prodejci vám nedají ani záruční list, o návodu k použití nemluvě. Mnozí z nich ani neví, na co je Flexibar vhodný. Plagiáty jsou dnes, bohužel, zcela běžné. Pokud jde o zdraví, vůbec bych neriskovala.

Pokud rozumně uvažujete, nebojte se této investice – investujete do svého zdraví. Mnoho našich klientů si koupili levnou napodobeninu, která nefungovala, nepomohla a po konzultaci s námi si teprve koupili originál.

Hana Toufarová

Více jak 20 let pracuji jako lektork a, školitelka v oblasti fitness a tělesné výchovy.

Komentáře